יצחק 19.04.21 רישוי נשקים

מתי לפנות לעורך דין פלילי?

לא פעם, אנחנו נתקלים בסדרות וסרטים אשר עוסקים בעולם המשפט, בהם אפשר למצוא מקרים שונים ולא תמיד החלוקה בין הדין האזרחי לדין הפלילי ברור וחד. אך במציאות יש הבדל בין השניים וקו ההפרדה הוא ברור.

עולם המשפט הישראלי, כמו במדינות רבות אחרות, מתחלק בין הדין הפלילי לדין האזרחי. הדין הפלילי עוסק במצבים בהם המדינה היא התובעת, כאשר אזרחים, חברות, ארגונים, רשויות או כל גורם אחר, יכול לעמוד בצד של הנתבעים. כל אחד מהם זקוק לייצוג של עורך דין פלילי, בהתאם לסוג העבירה בה הוא מואשם.

הדין האזרחי, לעומת זאת, מתייחס לתביעות שבין אדם לאדם, אדם לחברה או חברה לחברה. מדובר על תביעות של פיצויים, נזקים וכדומה. בדרך כלל, הדין האזרחי כולל עונשים כספיים או סנקציות שונות, אך לא עונשי מאסר. מי שנתבע בדין אזרחי, צריך לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום שלו.

מתי נידרש לשירותיו של עורך דין פלילי?

כאמור, עורך דין פלילי מייצג את לקוחותיו כאשר המדינה מחליטה להגיש נגדם תביעה בגין עבירה אשר מוגדרת בספר החוקים כעבירה פלילית. זו יכולה להיות עבירה כגון רצח, הריגה, עבירות אונס ומין, עבירות סמים, עבירות רכוש, עבירות צווארון לבן ועוד.

עורך דין פלילי יכול לייצג את הלקוחות שלו, מהשלב בו המשטרה מחליטה לחקור אותם, דרך השלב בו הפרקליטות מחליטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע, וכמובן אם מתקבלת החלטה סופית להגיש כתב אישום ובכך למעשה נקבע שהם יצטרכו לעמוד למשפט בפני שופט. ייתכן מאוד, אם יהיה צורך, שהוא ייצג אותם גם בערעורים בהמשך התהליך.

כיצד בוחרים עורך דין?

שאלה לא פחות חשובה, מתי לפנות אל עורך דין, היא כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה. כפי שאנחנו יכולים להניח, ישנם לא מעט עורכי דין אליהם ניתן לפנות ולהשתמש בשירותיהם. בין אם מדובר בכאלה שעובדים באופן עצמאי ובין אם מדובר בעורכי דין שעובדים כשכירים במשרד.

הבחירה צריכה להתבצע על פי פרמטרים שונים. חלקם קשורים לטיבו וניסיונו של עורך דין, ואחרים קשורים לסוג התיק וליכולת הכלכלית שלנו בתור הלקוחות. לא בכל תיק, באופן טבעי, נידרש לעורך דין יוקרתי, ומנגד, אם מדובר על תיק כבד ומשמעותי, תיק אשר עונשי המאסר בו ארוכים וקשים, עדיף לשכור עורך דין פלילי עם ניסיון, ידע רב וכן מישהו שיש מאחוריו צוות גדול ומנוסה שיכול לעזור לו.

 

צריך לזכור, תהליך חקירה במשטרה, לאחר מכן בפרקליטות ובסופו של דבר תהליך המשפט עצמו, הם ארוכים, קשים, מורכבים ואין ספק, מי שאין לו ניסיון בכך, יכול שלא לעמוד בכך. לכן מומלץ לשכור עורך דין עם ניסיון רב ויכולות מקצועיות גבוהות, על מנת שהוא יוכל לעשות את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים:

Comments

comments