יצחק 17.11.21 כללי

מה חשוב שתדעו לפני השכרת משרד עורכי דין

לא מעט עורכי דין בוחרים שלא לקנות מבנה או נכס בשביל לקיים בו משרד בו יוכלו לעבוד ולפגוש את הלקוחות שלהם, אלא הם מעדיפים דווקא לשכור מבנה ולפתוח שם משרד עורכי דין. בדומה לאנשי מקצוע אחרים בשוק החופשי, הם מבינים ששכירות היא הרבה יותר משתלמת לטווח הקצר והארוך.

ניתן למצוא דוגמאות שונות של משרדים להשכרה לעורכי דין בכל רחבי הארץ, באופן טבעי לפני שבוחרים לחפש ולהחליט היכן ואיזה מבנה או נכס לשכור, צריך להבין מה בדיוק מחפשים ומה יכול לשרת את המקום ועובדיו.

מדוע משתלם לשכור ואיך נכון לעשות את זה

לפני שמתחילים בשאלה, איפה מחפשים, מה מחפשים וכיצד מחליטים איזה משרד לשכור, צריך להבין תחילה את נקודת הבסיס, קרי מדוע משתלם לחפש משרדים להשכרה לעורכי דין ולא למהר לקנות משרד ולהחזיק בו.

ההסבר לכך הוא מאוד פשוט. ברגע שאנחנו שוכרים, ההשקעה שלנו לטווח קצר היא הרבה יותר זולה, וכן זה הרבה יותר משתלם מאחר ואנחנו לא צריכים להתחייב לתקופה ארוכה. כלומר, יש לנו יותר גמישות לעזוב את המקום ולעבור למבנה אחר. אם נניח כמות העובדים במשרד גדלה והמקום איננו מספק או מכל סיבה אחרת.

באופן טבעי, אנחנו נחפש משרדים להשכרה לעורכי דין באזור בו אנחנו מתגוררים או באזור בו אנחנו מבקשים לעבוד. סביר להניח שזה יהיה באזור מרכזי, מטרופולין בו אנחנו יכולים למצוא כמות גדולה של לקוחות. אופציה אחרת, כאמור, היא לחפש משרדים באזור בו אנחנו מתגוררים. אם מדובר על יישוב קטן, זה יאפשר לנו ליהנות מיתרון יחסי שיאפשר לנו לייצר קהל לקוחות מקומי נאמן.

כיצד מחפשים ומוצאים משרדים להשכרה

ישנן נקודות שונות שאנחנו צריכים לדעת כשאנו ניגשים לחפש משרדים להשכרה לעורכי דין. הנקודה הראשונה היא, רצוי מאוד שהמשרד ממוקם באזור בו יש סביבה עסקית מפותחת, סביבה עסקית שמספקת לנו את כל מה שאנחנו צריכים בשביל להתנהל בצורה נכונה מבחינה מקצועית, מבחינה עסקית.

הנקודה השנייה, אנחנו צריכים לחשוב הן על טובתנו בתור בעלי המשרד, הן על טובת העובדים שלנו זאת בשביל שנוכל לייצר סביבת עבודה נעימה, וכן על טובת הלקוחות שלנו, אותם נרצה למשוך אל המשרד שלנו. אנחנו צריכים למצוא משרד באזור נעים, אזור עם דרכי תחבורה נוחים וכן עם חנייה נוחה.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים להתייחס אליה היא כמו תנאי השכירות. זה נכון לגבי עלויות השכרה, מסים, דמי ניהול וכל מה שקשור לנושא. אנחנו צריכים לבדוק גם כל מה שקשור להיבטים של שינויים אפשריים במבנה ועוד מגוון רחב של נקודות שיכולות להשפיע עלינו כך או אחרת, להשתמש במבנה, ליהנות ממנו ולהפיק את התועלת מרבית כשאנחנו בוחרים להשתמש בו לאורך זמן.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים:

Comments

comments