יצחק 28.12.20 רישוי נשקים

ההבדל בין דיני עבודה לעבירה פלילית

בעוד שבחלק מהמקרים עובדים ועובדות יצטרכו סיוע של עורך דין פלילי, במקרים אחרים יהיה צורך בסיוע של עו"ד דיני עבודה. אם חלילה הותקפתם במקום העבודה, או שמא גודפתם, כדאי לדעת שיש מה לעשות עם זה. האם תצטרכו עו"ד בדינים פליליים? אולי עו"ד בדיני העבודה? בואו נברר. 

כשמדברים על עבירות פליליות מול עבירות בדיני העבודה, קיים הבדל מהותי ביותר. הכי חשוב לדעת, ברגע שהמדינה רואה בעבירה מסוימת כעבירה פלילית, אתם צריכים עורך דין פלילי לסיועכם. במילים אחרות, עבירה פלילית מצריכה עורך דין אשר מתמחה גם בדינים פליליים. ניתן דוגמה. למשל, אובדן כושר עבודה של עובד יכול לנבוע מתוך כמה מגוון סיבות שונות. בואו נדבר על זה.

מתי נצטרך עורך דין פלילי מתי עו"ד בדיני עבודה? 

אם אדם איבד את כושר עבודתו, כנראה שיש לכך סיבה מהותית. אובדן כושר עבודה יכול להיגרם בעקבות גידוף במקום העבודה, בעקבות תקיפות מיניות ועוד. במקרים מסוימים ופחות נפוצים למזלנו, אנשים אפילו חווים אונס במקום העבודה. כעת, בואו נבחין ונבדיל בין המקרים שציינו כאן.

אם אדם איבד את כושר עבודתו בעקבות גידוף במקום העבודה, הוא כנראה לא יצטרך עורך דין פלילי. אבל מה יקרה אם חלילה אדם עבר מעשה סדום במקום העבודה? כמובן, אונס במקום העבודה מוגדר בתור אירוע פלילי לכל דבר. 

עו"ד תאונות דרכים – מתי תאונה היא פלילית? 

בואו נדבר על דוגמאות נוספות, כרגע בתחום תאונות הדרכים. אם אדם היה מעורב בתאונת דרכים והוא צריך סיוע משפטי, לא בטוח שהוא יצטרך עו"ד פלילי. אבל, וזה אבל חשוב, אם תאונת הדרכים כללה עבירה פלילית (כמו דריסה למשל), אוו אדם יצטרך עורך דין תאונות דרכים עם התמחות בדינים פליליים. 

אם כך, אנחנו בעצם מבינים שכל עבירה היא שונה במהותה מעבירה אחרת, וככה גם רלוונטי לגבי הסיוע המשפטי. כל עבירה תצריך עורך דין בדינים אחרים, בין אם בדינים הפליליים או בדיני העבודה, תעבורה וכדומה. 

כיצד לבחור את עורך הדין הנכון לנו? 

אם אתם צריכים את הסיוע של עורך דין, חשוב לזכור כי בימינו ישנם לא מעט עורכי דין ומשרדי עריכת דין שיוכלו לסייע לכם. יחד עם זאת, אתם צריכים לדעת שאתם בוחרים בעורך הדין הנכון לכם. מומלץ לערוך פגישת היכרות עם יותר מעורך דין אחד, גם אם זה אומר שהתקציב עבור זה יצטרך לגדול מעט. 

אם תקיימו פגישה עם יותר מעורך דין אחד, אתם תוכלו לשמוע גישות שונות כלפי המקרה שלכם. בסופו של יום, כל עורך דין "יתקוף" את המקרה שלכם מכיוונים אחרים. כנראה שלא יהיה ניתן לדעת מראש איזו גישה משפטית תהיה המנצחת. יחד עם זאת, אפשר לנסות ללכת עם הבטן. הרגשתם קליק מקצועי עם עורך הדין? מעולה. לא? תיפגשו עם אחד נוסף. 

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים:

Comments

comments