יצחק 04.08.20 רישוי נשקים

להישאר בחיים אחרי התאונה

לכל אחד ואחת מאיתנו, יש רכב משלו, רישיון נהיגה או לפחות משתמשים בכלי תחבורה, כזה או אחר, כדי להגיע למקום חפצו. אולם, שימוש בכלי רכב טומן בחובו את הסכנה של תאונת דרכים. בואו נודה על האמת, מי מאיתנו לא נחשף לתאונת דרכים, בין אם בתור עד, אשם או קורבן.  

לדוגמא, רן עובד בתפקיד של עורך דין לחדלות פירעון ויש לו אופנוע משלו. רן משתמש באופנוע לצורך נסיעות בסופי שבוע. בסוף שבוע מסוים, רן החליק עקב שלולית בכביש ושבר את ידו. כעת רן מושבת לחודש שלם ועליו לפנות לביטוח לאומי כדי לקבל פיצויים בגין הנזק שנגרם לו.

רן החליט לפנות לעו"ד המתמחה בענייני תאונות דרכים וביטוח לאומי כדי לוודא שיקבל את כל הכספים המגיעים לו.

כלי רכב דו-גלגליים ותאונות דרכים

בעשור האחרון גבר השימוש בכלי רכב דו-גלגליים. הפקקים ועלות אחזקת רכב רגיל גרמו לכך שהציבור הישראלי פנה לכלי תחבורה חלופיים על מנת להתנייד. קורקינטים, אופניים, סקייטבורדים, כל אלה נמצאים בשימוש תדיר על-ידי אזרחי ישראל.

ככל שגבר השימוש בכלי רכב דו-גלגליים, כך, עלתה מעורבותם בתאונות דרכים. אולם, הולכי הרגל, הנוסעים וכן הנהגים אשר מעורבים בתאונות מסוג זה לא ידעו כיצד להתנהל במקרה של תאונה שבה מעורב כלי רכב דו-גלגלי.

לכן, מוטב לכל אדם הנוהג בכלי רכב דו-גלגלי ומעורב בתאונת דרכים לפנות לעורך דין אשר מתמחה בענייני תעבורה. זאת על מנת שהלקוח ידע מהם זכויותיו וחשוב מכך, חובותיו בכל הקשור לנהיגה בכלי רכב דו-גלגלי ואחריות כספית ופלילת בכל הקשור לתאונת דרכים.

כלי רכב דו-גלגליים ואחריות לתאונה

במידה ואנו נהגנו ברכב, המשטרה והפרקליטות יכולים לייחס לנו אחריות לתאונה. אחריות זו יכולה לנבוע כתוצאה מרשלנות, אי מתן זכות קדימה, חצייה ברמזור אדום, אי זהירות וכן שלל סיבות נוספות. כך, יכול להתגבש חשד כנגדנו ואנו עלולים לספוג נזק כתוצאה מחשד זה.

תאונות ופסילת רשיון נהיגה

 אחד הנזקים האפשריים והנפוצים עקב מעורבות בתאונת דרכים, הוא פסילת רשיון הנהיגה שלנו. במהלך תקופת הפסילה אסור לנו לנהוג ברכב שלנו או בכל רכב אחר. כך, נמנעים מאיתנו חירות ועצמאות. אנו הופכים להיות תלויים באדם אחר כדי להגיע למקום העבודה שלנו.

נזק אחר, נגרם במקרה בו אדם נוהג בזמן שנפסל רשיונו והוא היה מעורב בתאונת דרכים. במקרה מסוג זה, לנהג לא תהיה האפשרות לקבל פיצויים מחברת הביטוח עקב נזקי גוף שנגרמו לו. זאת משום שפוליסת ביטוח הרכב לא הייתה תקפה.

לסיכום

מעורבות בתאונה אינה דבר נעים כלל וכלל. הדרך היחידה לעבור תאונה כזו בשלום וללא נזקים כספיים משמעותיים הינה היוועצות בעורך-דין אשר מתמחה בתחום זה. התקשרו עכשיו לבנימין אמינוף משרד עורכי דין ותקבלו את הייצוג הטוב ביותר.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים:

Comments

comments