יצחק 01.10.20 רישוי נשקים

תאונות עבודה בצבא

תאונות עבודה בצבא, בדומה לתאונות עבודה באזרחות, הן הגדרה כוללת לכל סוגי התאונות המתרחשות במקום העבודה, כאשר לתאונות העבודה בצבא חשופים כלל משרתי צבא הסדיר, הקבע והמילואים, ובנוסף, חשופים אליהן אזרחים עובדי צה"ל.


התרחשותן של תאונות עבודה בצבא, עלולה להוביל לפגיעות גוף כאלו ואחרות ואף לנכות זמנית או קבועה בחלק מהמקרים, לפיכך, קיימת חשיבות רבה לאופן ניהול תביעות עבודה אל מול משרד הבריאות, כאשר אופן הטיפול המקצועי והנכון הינו באמצעות שכירת שירותיו של עורך דין משרד הביטחון המתמחה בניהול תביעות אל מול המערכת הצבאית.

הגשת תביעות בעקבות תאונות עבודה בצבא – מה חשוב לדעת?


חיילי סידר, קבע ומילואים, לצד משרתי מערכת הביטחון ואזרחים עובדי צה"ל ומערכת הביטחון, רשאים להגשת תביעות לצרכי הכרה כני צה"ל גם במקרים בהם הנכות שנגרמה להם היא תוצאה של מעורבות בתאונת עבודה בצבא. בנוסף, נפגעי תאונות עבודה בצבא רשאים להגשת תביעות המופנות למשרד הביטחון גם במקרים בהם לא נגרמה להם נכות פיזיתו ו/או נפשית עקב מעורבות בתאונת העבודה. כמו כן, הגשת תביעות למשרד הביטחון מתאפשרת גם במקרים הנכות או הנזק הגופני/נפשי נגרמו כתוצאה ממחלת מקצוע במסגרת עבודתם במערכת הביטחון או הצבא. בכלל המקרים, ליווי משפטי של עורך דין משרד הביטחון, יאפשר לכם לבחון את מלוא האפשרויות העומדות לרשותכם לצורכי הכרה כנכי צה"ל ו/או לצרכי קבלת דמי פגיעה בעבודה וכדומה. שירותיו של עו"ד העוסק ומתמחה בניהול וליווי תביעות המופנות למשרד הביטחון, חולשים למעשה על כל ההיבטים הנלווים להגשת התביעה, החל מאיסוף מסמכים רפואיים היכולים להעיד על מצבכם הגופני/נפשי, דרך מתן שירותי הכוונה משפטית לקראת הופעתכם אל מול הוועדות הרפואיות מטעם מערכת הביטחון ועד לניהול שלבי התביעה גם במקרים בהם תביעתכם תדחה על ידי המערכת.


תאונות עבודה ומחלות מקצוע בקרב משרתי הצבא ומערכת הביטחון


חוק הביטוח הלאומי (סעיף 79) קובע כי תאונת עבודה היא כל תאונה המתרחשת תוך כדי ו/או עקב העבודה, לרבות, תאונות דרכים בהן היו מעורבים העובדים בדרכם אל ו/או בחזרה מ- מקום עבודתם. לפיכך, הגדרתן של תאונות עבודה בצבא זהות ותואמות לתאונות עבודה באזרחות, כאשר תאונות העבודה בצבא משויכות גם למחלות מקצוע העלולות להיגרם כתוצאה מתנאי ההעסקה.

משרתי כוחות הביטחון והצבא ואזרחים עובדי צה"ל המוצאים את עצמם נפגעי תאונות עבודה בצבא רשאים להגשת תביעת פיצויים כנגד מספר גופים שונים, לרבות, המוסד לביטוח לאומי ומערכת הביטחון, ולכן, קיימת חשיבות רבה לקבלת שירותים משפטיים באמצעות עורך דין משרד הביטחון המתמחה בנושא.
אם גם אתם נפגעי תאונות עבודה בצבא, זה הזמן להיוועץ עם עורך דין משרד הביטחון ולבחון את מכלול האפשרויות העומדות לרשותכם לצורך הגשת תביעה.

 

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים:

Comments

comments