יצחק 10.02.20 רישוי נשקים

איך בוחרים עורך דין צוואות וירושות

נפטר המוריש שהינו בדר"כ קרוב משפחה, עולה השאלה כיצד לטפל בעיזבון וכיצד לחלק את הרכוש. מה הדין במקרה בו הותיר המוריש צוואה? מיהם היורשים על פי דין ועוד. כאשר מגיעים לענייני ירושה, לא תמיד העניינים מסתדרים כפי שצפוי ולא פעם מתגלעות מחלוקות בין היורשים.

בשלבים אלו נדרשים לשירותיו של עורך דין צוואות וירושות, כיצד מקבלים החלטה על בחירת עורך הדין, להלן :

  • לקבוע פגישה עם עורך הדין, לקבל ממנו חוות דעת על הסוגיה המשפטית, ולהתרשם ממידת הבנתו בתחום. לפגישה האישית יש את המשמעות החשובה ביותר בבחירה, היא התרשמות מעורך הדין ומידת הביטחון שהקנה ללקוח.
  • לברר אודות ניסיונו והבנתו בתחום הירושה, ונסיונו בניהול הליכים בבית משפט בענייני ירושה. לא כל עורך דין מנהל תיקים ומופיע בבית המשפט, כמו שלא כל עורך דין עורך חוזים והסכמים.
  • לברר האם לעורך הדין נסיון בסוגייה הספציפית שהביא לפניו הלקוח, לא הרי עו"ד שהתנסה בבקשה לצו ירושה, כהרי עורך דין שניהל התנגדויות לצוואות בבית המשפט.
  • המלצות מתיקים ומלקוחות קודמים של המשרד, פסקי דין והחלטות שקיבל עורך הדין בתחום הירושה.

תחומי התמחות בירושה

בקשה לצו ירושה: כאשר נפטר אדם, יורשיו הינם היורשים ע"פ דין. כדי לממש את זכות הירושה על היורשים להגיש בקשה לרשם הירושה למתן צו ירושה. צו הירושה הינו צו המצהיר מיהם יורשיו של המנוח ומהו חלקו של כ"א מהיורשים בעזבון.

התנגדות לצו קיום צוואה: כאשר מבקשים לבטל או לפסול צוואה ע"י בית המשפט, הדרך הינה בהגשת התנגדות לצוואה. על ההתנגדות לכלול טענות כנגד תוקף הצוואה בצירוף תצהיר לאימות העובדות הכלולות בה.

הסכם בין יורשים: לעיתים נתין לפתור את הסכסוכים לגבי ירושה באמצעות הסכם בין יורשים. הסכם בין יורשים ניתן לערוך כתחליף לצוואה או לצו הירושה.

מנהל עיזבון: לעיתים עד לקבלת צו ירושה או צו קיום צוואה, יש לשקול מינוי מנהל עיזבון שתפקידו בין היתר, לשמור על נכסי העיזבון עד לקבלת צו המורה על זהות היורשים.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים:

Comments

comments