יצחק 14.10.19 תביעת דיבה

סהר שפע – מניו יורק אל כל מקום בישראל

אחת הקלישאות הישנות והמוכרות מספרת שאם עשינו את זה בניו יורק, אנחנו יכולים לעשות את זה בכל מקום בעולם. ובכן, מי שהצליח להוכיח את זה בדרכו שלו, הוא ללא ספק סהר שפע מבעלי רשת ארומה. 

סהר נסע בגיל 26 לניו יורק, עם מזוודה ובה מספר דברים אישיים ובלי שום ידע באנגלית, בטח לא אנגלית שאפשר לנהל איתה שיחות ממשיות. כשהוא נחת בעיר, פגש נהג מונית שהסביר לו שאף אחד בניו יורק לא באמת מדבר אנגלית ואין לו מה לדאוג, אם ישקיע וילמד, אז יוכל להשתלב בה בקלות. 

סהר עשה מה שמרבית הישראלים עושים דרך הטלוויזיה, המוזיקה, העיתונים ודרך שיעורים פרטיים אצל מורים פרטיים או דרך שיעורים בתיכון ובבית הספר. הוא למד אנגלית בשיטה הטובה והמוכרת. פשוט הסתכל מדי יום בטלוויזיה, צפה בסדרה האמריקאית המוכרת והאהובה, והכה ניו יורקית, סיינפלד, ודרכה למד אנגלית. פשוט למד מילים, למד משפטים, למד כיצד לדבר, איך לשאול שאלות וכיצד לענות, איך להגיב לאנשים, הכל בצורה הכי פשוטה, הכי ברורה, גם אם לא מדובר באנגלית ספרותית לחלוטין. 

מניו יורק אל כל העולם

מן הסתם, לימוד אנגלית בצורה כזו, היתה יכולה ללמד את סהר שפע כאשר הוא רצה לנהל שיחות עם אנשים, בין אם מדובר באמריקאים ובין אם מדובר באנשים ממקומות אחרים בעולם. כפי שהסביר לו נהג המונית אותו פגש ברגע שיצא משדה התעופה, אף אחד בניו יורק הוא לא באמת מקומי ואף אחד לא מדבר אנגלית. 

למה זה הוביל אותו לכבוש את העולם? כי אם הוא הצליח להסתדר בניו יורק ובארצות הברית בכלל, עם ידע באנגלית שהוא יצר לעצמו דרך לימוד עצמי, אז כך הוא למד גם את עולם העסקים, כך הוא למד כיצד להסתדר מול גורמים שונים בתחום אליו הוא נכנס, תחום המסעדנות והקפה. בצורה כזו הוא יצר לעצמו כלים משמעותיים שאיפשרו לו לבסס את עצמו בתחום זה ולהקים את רשת בתי הקפה המובילה כיום בישראל עם סניפים בעולם.

לקבלת פגישת יעוץ חייג או שלח פרטים:

Comments

comments

עורך דין פלילי